Siaubo komedijos „Mainai su žudiku“ režisierius žino paslaptį kaip sujungti siaubą su linksmybėmis

Siaubo komedijos „Mainai su žudiku“ režisierius žino paslaptį kaip sujungti siaubą su linksmybėmis

Siaubo komedijos „Mainai su žudiku“ režisierius žino paslaptį kaip sujungti siaubą su linksmybėmis

Siužetas, kuriame serijinį žudiką vaidinantis komedijų meistras Vince Vaughn apsikeičia kūnais su nekalta paaugle ir veiksmas vyksta vidurinėje mokykloje, žada neeilinį kino įvykį su siaubu ir linksmybėmis padalintu lygiomis dozėmis.

Kino studijos „Blumhouse“ ir filmo „Mirties diena“ režisieriaus Christopher Landon naujausia krauju prasruvusi, visiškai tamsi siaubo komedija „Mainai su žudiku“ (angl. „Freaky“) yra pasirengusi priversti siaubo gerbėjus juoktis, nepaisant visada juntamo baimės faktoriaus.

Režisieriaus ir scenarijaus bendraautorius (su Michael Kennedy) Christopher Landon pasidalino paslaptimi, kaip jis sugeba sumaišyti juoką su išgąsčiu, atskleisdamas, kad jis remiasi senosios mokyklos filmų dvasia, kaip drama/komedija „Pusryčių klubas“ ar kitais režisieriaus John Hughes klasikiniais filmais, kad žino žiūrovams rūpėtų personažai prieš tai, kai jis pradeda juos žudyti.

„Mes daug kalbėjome apie John Hughes ir apie tai, kaip jis neteisdavo šių jaunų personažų, ir iš tiesų leisdavo jiems atsiskleisti.“ – sakė jis, paaiškindamas kaip rinkosi aktorius, investuodamas į tikrus išgąsčius.

Siaubo komedijoje „Mainai su žudiku“ aktorius Vince Vaughn vaidina serijinį žudiką pramintą Blisfildo Mėsininku, kuris visą gyvenimą išsisukdavo ir būdavo nepagautas – kol prakeiksmas sukeičia jį kūnais su gimnaziste Mile, kurios vaidmenį atlieka aktorė Kathryn Newton.

„Aš visada turėjau keistą sugebėjimą sugalvoti tikrai šiurpių, keistų būdų nužudyti žmones.“ – juokaudamas savo kolegoms prisipažino V. Vaughn. „Be to aš taip pat turiu tokį keistą humoro jausmą, nes manau, jog gyvenimas yra absurdiškas, o mirtis – dar absurdiškesnė.“

Vis dėlto niekas negali būti absurdiškesnis už didžiausią Vince Vaughn vaikystės siaubo filmų atsiminimą, kuris tiesiogine prasme privertė jį bėgti namuose slėptis, kai jis pirmąkart išvydo siaubo filmą „Piktieji numirėliai“.

„Aš išdrįsau pats jį pažiūrėti savo namuose, kai tėvų nebuvo namuose, ir buvau užgesinęs visas rūsyje esančias šviesas.“ – prisimena aktorius. „Sugebėjau pažiūrėti apie 30 minučių. Buvau persigandęs. Bėgau įjungti šviesos, tačiau atsitrenkiau į stulpą, kuris buvo rūsio vidury, ir nukritau... o tada tavo protas pradeda tau krėsti triukus.“

Paklausti su kuo norėtų apsikeisti kūnais, režisierius pasirinko prancūzų nacionalinę didvyrę Žaną d‘Ark, bet tik „valandai“. Tuo tarpu Vince Vaughn atkreipė dėmesį į tokį keistą režisieriaus pasirinkimą, manydamas, kad Christopher Landon labiau domina kelionės laiku ir toks dalykas turėtų atsirasti jo filmuose.

„Gera idėja!“ – juokaudamas atsakė rež. Landon. „Tai idėja tęsiniui!“